Sveiki

TVS puslapis

Buy PC Game.eu LP

El. paštas: info@saturacija.lt

Įmonės kodas: SL11380

16/5 West Pilton Rise, Edinburgh, EH4 4UQ, Jungtinė Karalystė

 

Pulsoksimetras – tai neinvazinis medicininis prietaisas, leidžiantis netiesiogiai matuoti, stebėti ir vertinti paciento kraujo hemoglobino įsotinimą deguonimi – saturaciją (taip pat kaip ir tiesiogiai matuojant kraujo įsotinimą deguonimi iš kraujo mėginio) bei širdies susitraukimo dažnį. Tai nedidelio dydžio prietaisas, kurį lengva nešiotis kišenėje. Šį matavimo prietaisą gali naudoti tiek medikai teikdami  pirmąją pagalbą, taip pat intensyviojoje terapijoje ar ligų diagnostikoje, tokių kaip LOPL, bei gydydami miego sutrikimus, tiek pacientai, kuriems prietaisas leidžia objektyviai stebėti savo kvėpavimo sistemos lėtinės ligos eigą.

Jutiklis fiksuojamas ant paciento kūno, dažniausiai ant rankos piršto ar ausies spenelio. Jei reikia matuoti kūdikio saturaciją, prietaisas fiksuojamas ant plonos kūnelio dalies, pvz. kojos.

Pulsoksimetro veikimas pagrįstas dviejų skirtingo ilgio šviesos bangų (raudonos šviesos bei infraraudonųjų spindulių) kitimu skverbiantis pro kūno audinius į fotodetektorių, esantį žemiau. Kiekvieno ilgio bangos sugerties pokytis yra matuojamas, pokytis priklauso tik nuo arterinio kraujo įsotinimo deguonimi bei nuo širdies susitraukimo dažnio, matavimui neturi įtakos veninis kraujas, oda, kaulinis bei riebalinis audinys ir dažniausiai nagų lakas.

Širdies susitraukimo dažnis apskaičiuojamas vertinant maksimalių bei minimalių arterinio kraujo oksigenacijos reikšmių santykio skaičių. Be to, jei pacientas serga kraujagyslių ligomis, įtakojančiomis mikrocirkuliacijos pokyčius, gali atsirasti didesnė paklaida prietaisui skaičiuojant ŠSD.

Naudojantis pulsoksimetru būtina atkreipti dėmesį į tai, kad esant širdies ligoms, kurių metu vystosi periferinės kraujotakos nepakankamumas (aortos vožtuvo nesandarumas), bei mėlynosios širdies patologijos, kurioms esant veninis kraujas maišosi su arteriniu (Fallot tetrada, PPD SPD), pulsoksimetro duomenys gali būti netikslūs t.y. saturacija mažėja ne dėl kvėpavimo sistemos ligos, o dėl širdies veiklos sutrikimo, todėl gaunamos reikšmės negali būti taikomos vertinti tik kvėpavimo sistemos būklę.

Funkcija:
Prietaiso ekrane matomi širdies susitrauko dažnio bei arterinio hemoglobino įsotinimo procentais rodmenys. Sveiko žmogaus normali saturacija svyruoja nuo 95 – 99%. Jei pulsoksimetro ekrane matoma deguonies įsotinimo reikšmė siekia 100%, būtina pagalvoti apie paciento apsinuodijimo anglies monoksidu galimybę.

saturacija